Hodinky Forerunner 645 Music fungují s novým firmwarem o něco lépe

12.6.2018
Nedávno jsem popisoval pár problémů, na které jsem narazil při testu Forerunner 645. S novým firmwarem 3.30 se zdá, že něco již bylo opraveno...
Forerunner 645

Malé, hezké a přehrávají hudbu. Jedinou nevýhodou je nižší výdrž oproti FR 935 či Fénix 5

Zásadní novinkou tohoto vydání byla jednoznačně podpora Physio TrueUp, tedy možnost synchronizace fitness dat a aktivit s ostatními zařízeními. Do hodinek také byla přidána funkce Extended Display, která umožňuje zobrazit data z hodinek na displeji navigace.

Kromě toho byly opraveny některé chyby a problémy, z nichž na některé jsem upozornil ve starším článku. Zásadní je problém s počítáním minut intenzivní aktivity (MIA). Ty se počítají jen z kroků, nikoliv aktivit. Ať jsem se snažil sebevíc, za svoje aktivity s připojeným hruďákem nebo aktivním optickým senzorem jsem nedostal ani minutku. Zato za nachozené kroky ano.

Přitom MIA by měla fungovat přesně opačně - je-li snímač vypnut, mají se do MIA počítat kroky, je-li zapnut, pak se do MIA počítají jen aktivity se srdečním tepem. Tato funkce bohužel opravena - alespoň podle mého několikadenního pozorování. Více času jsem neměl, protože jsem hodinky musel již vrátit. 

Co ale bylo opraveno, je hodnocení anaerobní aktivity. S firmwarem 3.10 jsem běžně dostával něco mezi nulou a jedničkou, zatímco na jiných zařízeních klidně trojku či dokonce pětku. Tato funkce, zdá se, již byla opravena a jakés takés hodnocení anaerobní aktivity jsem již během posledních dvou aktivit obdržel.