Na hodinkách Forerunner 645 Music nefungují správně minuty intenzivní aktivity

24.5.2018
Hodinky FR 645 počítají (resp. nepočítají) minuty intenzivní aktivity zcela odlišně než Forerunner 935. Za aktivity nedostanete žádné, pár si jich vyděláte pouze kroky
FR 645 nepočítá MIA

Jsem z toho trochu na rozpacích. Za měřené aktivity (konkrétně kolo) nedostanete na FR 645 žádné minuty intenzivní aktivity

Hodinky mám na ruce skoro 14 dnů a stále se mi nedaří získávat minuty intenzivní aktivity tak, jak jsem byl zvyklý na mých FR 935. S nimi jsem schopen při každodenní cca dvouhodinové aktivitě „vydělat“ okolo 1 500 minut. Hodinky počítají MIA jak z tepu při jízdě či běhu, tak z kroků.

Forerunner 645 Music ale funguje zcela odlišně. Za kroky dostanete tu a tam nějakou tu minutku, za aktivitu měřenou jak optickým snímačem, tak hrudním pásem nic. Třeba toto pondělí skončilo s 10 minutami, a to jsem strávil dvě hodiny na kole a měl cca 8 000 kroků.

Nevím, zda je to způsobeno nedoladěným firmwarem, ale vzhledem k tomu, že FR 645 má stejné prostředí i funkce jako Forerunner 935 či Fénix 5, tak bych předpokládal, že algoritmus měřící MIA bude fungovat stejně. Ale není tomu tak.

Za předchozí týden jsem si měl jen 767 MIA, přičemž největší počet minut (cca 150) jsem získal v sobotu, kdy jsem na hodinkách nespustil měření žádné aktivity, jen jsem sekal trávu a večer se šel projít. Vážně tomu nerozumím.

Poznámka: Souvisejícím problémem je možná i špatné určení tréninkového efektu, kdy některé hodnoty neodpovídají tomu, co naměří jiná zařízení. To samozřejmě ovlivňuje i měření vašeho sportovního výkonu - doplněk Stav tréninku.