Fotogalerie: Jak se pracuje s aplikací ovládající fitness náramky Vívofit jr.

10.3.2017
Náramky Vívofit jr. jsou mají motivovat děti k pohybové aktivitě a současně slouží jako stopky pro některé aktivity, jimž by se dítě mělo během dne věnovat. Jak to probíhá?
Přehled dětí

Základní pohled pohled na aktivity dětí

Celý ekosystém Vívofit junior funguje prostě: Rodič má v mobilu aplikaci, kam se ukládají data z náramku a v níž může řídit denní úkoly dětí a rozdělovat odměny. Do aplikace se stahují data o počtu kroků, délce aktivního pohybu a o spánkové aktivitě. Také se zobrazí, kdy a zda si dítě spustilo časovač nebo stopky. Víte tak, kdy ratolest začala pracovat na úkolech nebo kdy se dívá na televizi.

Jakmile je splněn některý z přiřazených úkolů, v seznamu si jej odškrtnete a dítě za něj dostane odměnu - mince (1, 3 a 5 dle uvážení). Tyto mince pak může u vás proměnit za věci reálné hodnoty. Když dítě navíc splní limit denní aktivity (60 minut), může se pohnout o jeden krok v dobrodružné hře, kde odhaluje tajemství pralesa. V ní je také ikona boty, která ukáže, kolik kroků v daný den děti nachodily a výsledek je srovnán s rodičem nebo rodiči. 

Synchronizace dat probíhá po manuálním delším stisknutí tlačítka na náramku. Současně se tím náramek přepne do režimu menu, kde si dítko vybírá funkce - stopky nebo odpočet pro nějakou aktivitu. Díky tomu se rodič pomocí notifikace dozví, co a kdy dítě měří - například že si začalo čistit zuby. 

Více v popiscích jednotlivých obrázků, které jsou více než názorné.