Forerunner 35: Nejlevnější běžecké hodinky s optickým snímačem tepu

5.4.2017
Pokud nechcete při běhu nosit hrudní pás a stačí vám optický snímač tepu, jsou hodinky Forerunner 35 ideální. Navíc zvládají i další aktivity jako jízda na kole, připojení ANT+ snímačů a připojení k mobilu
Forerunner 35

Malé a lehké, to je hlavní výhoda FR35


Garmin Forerunner 35 je nový model běžeckých GPS hodinek s optickým měřením tepu přímo na zápěstí ruky. Na trh byly uvedeny na začátku loňského podzimu, jsou malé a lehké a oproti větším GPS sporttesterům jsou proto vhodné i pro ženy nebo sportovce s menším zápěstím. Jejich hmotnost činí jen 37 gramů, velikost pak 36 × 41 mm.

Za pět a půl

Forerunner 35 nabízí velmi slušnou funkční výbavu. Nechybí samostatné sportovní profily pro běh, běh na páse, jízdu na kole nebo fitness cvičení. K dispozici máte vibrační alarmy, funkci AutoLap, AutoStop, automatické odesílání tréninků do tréninkového deníku prostřednictvím mobilního telefonu nebo například chytré funkce v případě propojení se smartphonem.

Hodinky mají černé tělo a jsou k dispozici ve čtyřech typech balení v kombinaci s černým, bílým, limetkovým nebo tyrkysovým řemínkem. Řemínky hodinek jsou jednoduše vyměnitelné a barevné ladění hodinek tak jde snadno a rychle změnit. Ve všech případech je cena nastavema na 5 490 Kč s tím, že případné příslušenství (snímače ANT+) je nutno pořídit zvlášť.

Měří vaši aktivitu i jízdu na kole

Jako všechny hodinky Garminu i Forerunner 35 má k dispozici vestavěný krokoměr a díky akcelerometru umí měřít délku a kvalitu spánku. Monitoring denních aktivit je doplněný o celodenní průběžné měření srdečního tepu, včetně automatické detekce klidového srdečního tepu.

V případě, že chcete hodinky využít pro měření vnitřních fitness aktivit jako je spining, aerobik nebo například zumba, je možné hodinky využít a čas, srdeční tep, případně tempo sledovat a zaznamenat bez zapnutého GPS přijímače. K tomu slouží profil Kardio.

Z dalších profilů je tu Chůze, Běh a Běh uvnitř (na pásu) a jako poslední Kolo. V každém z profilů si hodinky pamatují samostatné nastavení – při běhu můžete sledovat tempo (min/km), při jízdě na kole rychlost (km/h) atd. Vkaždém z profilů je možné uživatelsky na displeji nastavit kombinaci veličin, které chcete při dané aktivitě sledovat (např. tempo/čas/vzdálenost). V případě podobného nastavení profilů není nutné v okamžiku změny typu sportu hodinky složitě přenastavovat, stačí jednoduše zvolit jiný sportovní profil.

Jistá omezení

Profily ale nelze přidávat, takže pokud chcete třeba lyžovat nebo jezdit na in-linech, musíte zvolit jeden z techto profilů a až následně si jej upravit v deníku Connect. Bohužel chybí profil pro plavání, důvod je jasný: Garmin chce donutit uživatele pořídit si za tímto účel vyšší model. Příkladem je např. Vívoactive HR, který stojí jen o 1 500 Kč více a profilů nabízí podstatně více s tím, že si můžete vytvářet i vlastní.

To, že jde o levný model, poznáte i na absenci funkce Connect IQ. Nemůžete tak přidávat do hodinek nové vzhledy, doplňky, ani aplikace. Jste zkrátka omezeni tím, co do přístroje nainstaloval výrobce. Kromě zmíněných sportovních profilů tu najdete také doplňky počasí, přehled rekordů, historii aktivit či notifikace z mobilního telefonu.

Displej je nedotykový a černobílý, má rozlišení 128 × 128 bodů. Hodinky se ovládají čtyřmi tlačítky po stranách. Pro rolování obrazovkami nebo hodnotami bohužel slouží jen jediné, a to směrem dolů. Pokud obrazovku přejedete, musíte udělat celé kolečko znovu. Další tlačítko pak hodiny vypíná, případně zapíná podsvícení, další potvrzuje výběr a další vrací v menu zpět.

Týden bez problému

Hodinky se dle výrobce chlubí slušnou odolností a velmi dobrou výdrží na jedno nabití akumulátoru. Z pohledu voděodolnosti hodinky snesou nejen běžnou sprchu, ale i souvislé plavání do 5 ATM, jak už alebylo řečeno, aktivita pro plavání chybí. Na jedno nabití akumulátoru pak podel výrobce vydrží až 13 hodin záznamu s plně zapnutým GPS přijímačem nebo až 9 dní v režimu chytrých hodinek. Podle recenzí je to ale spíše naopak, dva týdny v režimu hodinek a kolo 10 hodin se zapnutou GPS. 

Tip: Pokud vezmete v potaz cenu, je lepší volbou model Vívoactive HR. Stojí 6 990 Kč a mají řadu funkcí navíc: Connect IQ, dotykový displej pro lepší ovládání aplikací, větší rozlišení displeje, více profilů aktivit s možností vytvářet vlastní a podporují plavání. Díky Connect IQ tak hodinky mají v podstatě neomezené možnosti.


Diskuse k článku (0)
Zdroj: 
Garmin